Cmentarz parafialny w Gołąbkach

Cmentarz Parafialny w Gołąbkach – opieka nad grobami czyszczenie grobów – rzymskokatolicki cmentarz w Gołąbkach, w dzielnicy Ursus. Cmentarz został założony w 1928 z inicjatywy piastowskiego proboszcza Antoniego Montaka. Posiadał kilkanaście alejek (rzędów). Dopiero po II wojnie światowej teren cmentarza został znacznie powiększony. Od 2001 do 2009 cmentarz był remontowany: ścieżki został wybrukowane kostką, a cmentarz został ogrodzony nowym, żeliwnym parkanem; wprowadzone zostały kwatery.Cmentarz został założony w 1928 roku z inicjatywy ks. Antoniego Montaka, proboszcza parafii w Piastowie. Do 1945 posiadał kilkanaście alejek (rzędów). Po II wojnie światowej teren cmentarza został znacznie powiększony. Po 2001 roku cmentarz wyremontowano: ścieżki wybrukowano kostką, a cmentarz ogrodzono nowym, żeliwnym parkanem.

Pochowani na cmentarzu. Mieczysław Łubiński, inż. budownictwa, członek PAN, rektor PW Władysława Ogrodowczyk, działaczka społeczna zbiorowa mogiła ofiar z września 1939 zbiorowa mogiła osób rozstrzelanych 9 stycznia 1945 Komunikacja. Dojazd do cmentarza zapewnia komunikacja miejska: linie autobusowe zatrzymujące się na przystankach Królowej Bony (w bezpośrednim sąsiedztwie cmentarza) oraz Śmigielska i Warszawska (odpowiednio w odległości ok. 200 i 300 metrów).Czyszczenie nagrobków.

Cmentarz Parafialny w Gołąbkach – opieka nad grobami Nasze zobowiązanie wobec Ciebie polega na zapewnieniu rzetelnej i pełnej miłości opieki nad miejscem odpoczynku Twojej rodziny lub znajomych z taką samą lojalną i pełną współczucia opieką, jaką sam będziesz sobą. Jeśli jesteś zbyt daleko, trudno jest zarządzać pracą lub po prostu odwiedzasz zbyt emocjonalnie, możemy Ci pomóc, wiedząc, że będzie prowadzony z troską i godnością. Nie jesteś w stanie opiekować się grobem. Mieszkasz poza miastem i pragniesz spokoju ducha, wiedząc, że wszystko jest pod opieką. Rodzina i inne obowiązki zajmują ci cały czas. Opieka grobów

+48 737 499 653
+48 789 428 450

kontakt@opiekagrobow.pl